Napelemes rendszerek
Itt az idő, hogy kiegészítse áramellátását megújuló energiaforrással! Néhány kattintás, és mi 1-2 munkanapon belül összeállítjuk az Önnek megfelelő, komplett, hibrid/szigetüzemű napelem rendszert. Zöldüljön velünk!
Szakértő kollégáink előre kiválasztották Önnek, a napelemek teljesítményéhez illő akkumulátort és konvertert/invertert, így nem kell tovább keresgélnie a megfelelő összetevőket. Ettől függetlenül, megvásárolható napelem csomagjaink tetszés szerint bővíthetők: kérhető nagyobb akkumulátorral, más áramátalakító eszközzel, hosszabb kábelezéssel stb. Kérdés esetén keressen minket az elérhetőségeinken: szerviz@akkuelem.hu . vagy telefonon: 06(1) 2393043
Mi az a szigetüzemű áramellátó rendszer?
A szigetüzemű napelemes rendszerek olyan áramellátó rendszerek, amelyek saját, zárt hálózatot hoznak létre, és önállóan működtetik a fogyasztókat, a villamoshálózat hiányában is. Mint ahogyan az elnevezés is erre utal, önállóan képes elszigetelten, a hálózattól teljesen elzártan, villamos energiát szolgáltatni. Nem olcsó, de annál hatékonyabb rendszert képeznek. A rendszer legkényesebb és egyben legdrágább része az akkumulátor.
Miből áll a szigetüzemű áramellátó rendszer?
A rendszer általában napelemekből, egy vagy több inverterből(AC), akkumulátor töltőből, akkumulátorpakkból(DC) és egyéb biztonsági tartozékokból áll. A napelemek a nap energiáját, egyenáramú energiává alakítják át, az inverter pedig az egyenáramot alakítja váltakozó áramra, hogy az elektromos eszközök használhassák közvetlenül. Az akkumulátorban tárolt energia biztosítja a rendszer folyamatos működését, napsütés hiányában. Ideális telepítési környezetben a rendszer a napelemek mellé, kiegészíthető szélturbinával is. A maximális biztonság érdekében, az akkumulátort szükséges ellátni akkumulátor védelmi elektronikával (BMS).
Hol használják a szigetüzemű áramellátó rendszereket?
A szigetüzemű napelemes rendszerek hasznosak lehetnek olyan helyeken, ahol a hálózat elérhetetlen vagy instabil, mint például a szegényebb régiókban, tanyákon, telkeken, vagy az elszigetelt kutatóállomásokon. Az ilyen rendszerek nagyon jól alkalmazhatóak ipari célú használatra is, mint például parkoló automaták, útszéli sebességmérők, meterológiai állomások, megfigyelő kamerák, vad kamerák, vad etető automaták, kitelepülések, ahol nincs villamoshálózat, de szükség van energiára.
Mi a hátránya a szigetüzemű áramellátásnak?
Az egyetlen korlátozása a szigetüzemű napelemes rendszereknek, hogy nincs lehetőségük felhasználni a hálózatot „akkumulátorként”, mint a visszatápláló rendszerekben. Emiatt fontos, hogy a rendszer megfelelően legyen méretezve, hogy minden napszakban biztosítsa a rendszer folyamatos működését.
Az utóbbi években a szigetüzemű napelemes rendszerek nagyon fejlődtek, az egyre növekvő technológiai fejlesztéseknek köszönhetően, egyre hatékonyabbak és könnyebben hozzáférhetőek lettek. A jövőben további fejlődés várható, ami tovább növeli a szigetüzemű rendszerek létjogosultságát. A rendszerelemek gyártásának emelkedése nem csak a gyártói tapasztalat, de a piaci árak csökkenő tendenciájához is nagyban hozzá járul.
Van értelme ott telepíteni ilyen rendszert, ahol van hálózat?
A szigetüzemű napelemes rendszerek jelentősen csökkenthetik a háztartás költségeket, mivel a termelt és a tárolt energia hasznosítása helyben történik. Ezáltal kevesebbet kell költenünk az áramszámlák kifizetésére, ami különösen hasznos lehet a mai energia spórolás szempontjából. Emellett, a szigetüzemű napelemes rendszerek jelentősen hozzájárulnak a környezetvédelemhez, mivel a napenergia által termelt áram nem károsítja a környezetet, és nem okoz légszennyezést vagy káros anyagok kibocsátását.
Összességében, a szigetüzemű napelemes rendszerek remek lehetőséget biztosítanak az áramszükséglet kielégítésére olyan helyeken, ahol a hálózat elérhetetlen vagy az ellátás akadozik, valamint jelentősen csökkenthetik áramszámláinkat és hozzájárulnak a környezetvédelemhez.
Kérdése van? Hívja a 06(1) 2393043 telefonszámot és segítünk!