Akkutöltők
Akkumulátortöltő nélkül nem sokra megyünk egy akkumulátorral – áruházunkban a legkülönfélébb akkutöltőket kínáljuk, hétköznapi és ipari felhasználásra egyaránt! Az akkumulátorok újra töltésére használt eszközök az akkumulátortöltők, melyek lehetnek a készülékbe épített töltők, vagy egy különálló egységet alkotó berendezés, amit eseti töltésre használunk. Az akkumulátortöltők töltési algoritmusa nagyban befolyásolja akkumulátoraink élettartamát, így nem mindegy, milyen töltőt használunk az akkumulátorból elfogyasztott energia pótlására illetve akkumulátorunk használaton kívüli karbantartására. Nem megfelelő töltő használata az akkumulátor időelőtti tönkremeneteléhez, szélsőséges esetben akár felrobbanásához is vezethet. Mindenfajta akkumulátor típushoz talál nálunk minőségi akkutöltőt. Válasszon a lenti kategóriákból, vagy keresse ügyfélszolgálatunkat!
Az akkumulátortöltőket többféle módon csoportosíthatjuk. Az akkumulátor felhasználási területe szerint, működési algoritmus szerint, akkumulátor mérete szerint, akkumulátor kémiája szerint.
Felhasználási területek: motorkerékpár-, autó-, teherképkocsi-akkumulátor töltők, targonca-, emelőgép- akkumulátor töltők, e-kerékpár-, e-roller, e-autó -akkutöltők, fúró-, véső-, szerszámgép- töltők, barkácsgép töltők, laptop-, táblagép-, telefon- töltők, elemméretű akkumulátor töltők, stb.
Töltési algoritmus szerint: IU, IUU, IUuU,
Akkuméret szerint: AAA-, AA-, C-, D-, 18650-,
Akkumulátor kémiája szerint: NiMh, Li-Ion, LiFePO, Pb (lead-acid)
Az IU karakterisztikájú töltés: a töltés elindulásával, állandó árammal történik a töltés az akkumulátor kapcsain. Az akkumulátor feszültsége emelkedik a felső határértékig (14,4V), majd amikor azt elérte, akkor a feszültség azonos szinten van tartva. Ezután az akkumulátort célszerű lecsatlakoztatni a töltőről. | ![]() |
IUU karakterisztikájú töltés esetén, a töltés szintén konstans árammal kezdődik, s tart a végfeszültség eléréséig (14,4V), majd a töltő csepptöltés üzemmódba kapcsol (13,6V). Ez a modern technológia a nagyfrekvenciás, kapcsoló üzemű tápegységen alapszik. Ezeken a töltőkön az akkumulátor korlátlan ideig maradhat, mert a csepptöltő feszültségen, nem károsodik az akkumulátor hosszabb idő elteltével sem. | ![]() |
IUuU karakterisztika még fejlettebb töltési eljárás. Első két szakaszban ugyan az történik mint az IUU-karakterisztikájú töltőknél, de mielőtt a töltő csepptöltésre (13,6V) állna, egy korlátozott áramú, még magasabb feszültségű (15,3-5V) kondicionáló töltést alkalmaznak határozott ideig. Ezeknél a töltőknél az egyes töltési fázisok felügyeletét mikrokontroller felügyeli. Az egymást követő programok akár a regenerálást is elvégzik. |
|
|
A háztartási eszközökben használatos un. elemméretű akkumulátorokat fali (más néven dugasztöltő), vagy asztali töltőkben tölthetjük. Régen méret specifikus töltőket gyártottak, mára azonban a leggyakoribb méretű akkumulátorokat töltő, univerzális töltőket hoznak forgalomba a gyártók. Megszűntek a NiCd alapanyagú akkumulátorok, helyettük NiMh akkumulátorok vették át a szerepet. Az utóbbi években pedig a Li-Ion és LiPO alapú akkumulátorok jellemzik az energia tárolás leg különfélébb megoldásait. Ezen akkumulátor cellák egyénileg és akkumulátorpakként csoportban is védőelektronikával ellátva kerülnek alkalmazásra. A védőelektronika (PCB) gondoskodik a túlmerülés és a túltöltés megakadályozásáról, megvédi az akkumulátort a cella esetleges meghibásodásából eredő hőmegfutástól, valamint számos adatot továbbít az energiát adó töltőegység, és az energiát elhasználó készülék irányába is. Míg régen csak egy led adott információt a töltés státuszáról, napjainkban a legtöbb töltő LCD kijelzőn mutatja az akkumulátor töltöttségével kapcsolatos számszerűsített adatokat(kapocsfeszültség, töltőáram, stb). Az ilyen mikroprocesszor vezérelt töltők automatikusan felismerik a cellák kémiáját, cellánként töltenek, kiegyensúlyozzák a feszültség különbségeket. Szervízcélú töltők/kisütők számítógéppel összekötve, a teljes töltési folyamatot képesek megjeleníteni.
Miért fontos az akkucellák kémiája? Az akkumulátorok kapocsfeszültségét, a fegyverzetekben használt fémötvözetek potenciál különbsége határozza meg. A NiCd és a NiMh esetében 1,2V, a Li-Ion akkuknál 3,6V, a LiFePO4 akkumulátoroknál 3,2V , míg az ólom-sav(Pb) akkumulátorok esetében 2V, az egy elemi cella kapocsfeszültsége. Az akkumulátorokban felhasználási igény szerint, több cellát kötnek sorba, hogy magasabb feszültséget érjenek el.(Pl: az autókban 6db elemi 2V-os Ólom-sav cella van sorba kapcsolva, ezért 12V-os rendszerről beszélhetünk) Az akkumulátortöltők feszültségének pontosan kell illeszkedniük az akkumulátorok feszültségéhez, a töltőáram pedig nem haladhatja meg az akkumulátor megengedett legnagyobb áramát. A határértékeket meghaladó áramok vagy feszültségek az akkumulátor végleges károsodásához vezetnek!
Válassza ki a legmegfelelőbb akkumulátor töltőt!
Kínálatunkban a globális akkumulátortöltő ipar elitje képviselteti magát: a két Német óriás, a Bosch és az Einhell mellett számos gyártó csúcstermékeit is megrendelheti: CTEK, HTRC, Banner, Krafton, Benton, Forex akkumulátor töltők, egyenesen raktárról!