Akkutöltők
Töltő nélkül nem sokra megyünk egy akkumulátorral – áruházunkban a legkülönfélébb akkutöltőket és töltőszetteket (töltő+akku) kínáljuk, hétköznapi, speciális és ipari felhasználásra egyaránt! Kínálatunkban a globális akkumulátoripar elitje képviselteti magát: a két hongkongi óriás, az XTAR és a GP Batteries mellett számos gyártó csúcstermékeit is megrendelheti, egyenesen a raktárunkról!
Kamera akkumulátor-töltőink között az összes ismert és ismeretlen márkához talál megoldást. A népszerűbb kamerák közül a Canon, Casio, JVC, Kodak, Minolta, Nikon, Olympus, Panasonic, Sharp vagy Toshiba márkájúakhoz biztosan talál töltőt, de még számos további, kevésbé ismert gyártó termékét is megtalálja készletünkben! Speciális tervezésű Li-ion akkumulátor töltőink között talál Canon, Nikon és Samsung termékek töltéséhez valót, ill. XTAR márkájú töltőket is tartunk.
Multi akkumulátor töltőink a legkülönfélébb márkájú, típusú, kapacitású és feszültségű akkumulátorokat is feltöltik. Processzor-vezérelt, professzionális Technoline multi akkutöltőink hibafelismerő funkcióval, túlmelegedés-védelemmel és LCD-kijelzővel is fel vannak szerelve. Multi és Li-ion töltőinkkel különféle típusú és kapacitású AAA és AA alakú akkumulátorait keltheti életre, 3,2 V-tól 3,8 V-os bemeneti feszültség között akár, 0,15 A-től 2,5 A-nyi töltőáram mellett. Ipari minőségű akkupakk töltőink közül kiemelkedik az 1-től 10 db cella töltésére is alkalmas, kisütés és teszt funkcióval is rendelkező MW7168 modellünk. Univerzális akkutöltőinkkel a hagyományos AAA és AA forma mellett C, D és 9 V-os akkumulátorokat is tölthet, nikkel-kadmium és nikkel-fémhidrid típusúakat egyaránt, 0,1 ampertől 4 amperes töltőáram mellett!
Az akkumulátor valójában egy kicsiny erőmű – a különbség „csak” annyi, hogy itt az elektromos áramot folyadékba mártott fémek kémiai oldódása révén nyerjük. Ezért ezt a fajta áramforrást elektrokémiai áramforrásnak vagy egyszerűbben kémiai áramforrásnak nevezzük. Amikor a fém oldódik, például savas vízben, az atomok úgy válnak ki belőle, hogy negatív töltésű elektronjaikat a fémen hagyják. Az oldódó fém így negatív töltésű lesz, és feszültséget vesz fel. Különböző fajta fémek más-más mértékben oldódnak ugyanabban a folyadékban, azaz különböző mennyiségű elektron marad rajtuk. Ha a fémtesteket összekötjük egy vezetékkel, a két különböző feszültség elkezd kiegyenlítődni, azaz az elektronok a velük jobban telített fémtől a kevésbé telített felé vándorolnak – létrejön az elektromos áram! Minél nagyobb a feszültségkülönbség a két elektród között, annál nagyobb az elem feszültsége. Az akkumulátorok esetében ez a folyamat visszafordítható: ha a két pólusra nem fogyasztót, hanem áramforrást kötünk (azaz nem, mondjuk, a kamerába tesszük, hanem egy töltőre) akkor az elektronok, némi veszteség mellett, visszavándorolnak az eredeti helyükre, azaz a negatív elektródra (ez az akku negatív pólusa). Kisütéskor, tehát amikor ismét az elektromos háztartási eszközbe kerül az akkumulátor, az egész folyamat kezdődik elölről.